Blue Lagoon’da Dugun

Linzi ve David İngiltere’nin Norwich şehrinde yaşayan dört çocuklu bir çift. Destinasyon düğünleri için Fethiye Ölüdeniz’i seçmişler. Yaklaşık 30 kişilik akraba ve arkadaş grubu ile birlikte Türkiye’ye gelmişler. Öüdeniz’de yaklaşık 1 haftalık bir tatil yapıp hem de düğünlerini gerçekleştirdiler. “Blue Lagoon’da Dugun” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

İlk olarak hazırlık çekimi için çiftin konankladığı Liberty Lkya Adults Only Hotel’de buluştuk. Yaklaşık 15 kişlik bir kadın ve kız çocuğu grubu odadaydı. Dolayısı ile iki kişilik bir oda için bir hayli kalabalık bir hazırlık odasıydı. Ancak elbette fotoğraf için de bir o kadar fazla alternatif sundu bu kalabalık. Özellikle Linzi’nin kız kardeşi güzellik uzmanı ve makyajı onun yapması da işleri oldukça kolaylaştırdı. Bu odada en küçük kızları ile Linzi’nin diyologları ayrıca izlemeye değerdi. Bu arada damat odası göreceli olarak daha sakindi ancak burası da fotoğraf anlamında çok keyifliydi.

Böylelikle iki odadaki hazırlıklar bitince akşam üzeri saat 7’ye doğru düğün mekanı olan Billy’s Beach’e geldik. Önce David kumsaldaki tagın önündeyerini aldı. Ardından Linzi, nedimeler ve küçük kızlar eşliğinde kumsala geldi. İlk buluşma ve nikah anı oldukça duygusaldı. Hem kahkaha hem göz yaşı bir aradaydı.

Şampanyalar Patlasın

Nikahın hemen ardından kumsalda şampanya patlatıldı ve kadeh kaldırıldı. Sonrasında da davetlilerin arasındaki nikah yolundan davetlilerin attığı gül yaprakların arasından geçti çiftimiz. Düğün yemeğinden hemen önce tam gün batımında kısa ve verimli bir dış çekim yaptık çiftimizle ve elbette tüm davetliler ile grup çekimi de gerçekleştirdik.

En sonunda saat 8’e doğru sahilin hemen yanındaki respsiyon alanına geldik ve akşam yemeği servis edildi. Yemeğin sonuna doğru konuşmalar ve pasta kesimi vardı. Ardından alev dansı gösterisi başladı. Özellikle elinde yanmakta olan alev toplarını ve sopalarını çeviren bu danscılar bu bölgedeki düğünlerde neredeyse geleneksellşmiş durumda. Oldukça da etkili bir görsellik sunuyorlar.

Alev dansı sonrası çiftin ilk dansı artık partinin başlangıcı anlamında geliyordu ve gece yarısına kadar tüm davetliler pistteydiler. Bir ara denize dilek fenerleri yakılarak sahilden gidişlerini izledik davetliler ile birlikte ve sonra tekrar partiye geri döndük.

Tüm gün boyunca Linzi, David ve etraflarındaki harika insanlarla vakit geçirmek benim için ayrıcalıktı. Tekrar görüşmek umuduyla.

Blue Lagoon’da Dugun by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın