Bellapais Manastırı Dugun Fotografları

Birleşik Krallıktan Sarah ve Jason

Bir anekdot ile başlayayım yazıma. Kıbrıs’taki bu düğünden tam bir hafta sonra İtalya’da Como gölünde bir düğün çekimindeydim. Sabah hazırlığın yapılacağı evi Google maps’de bulmuştum. Evin yakınlarında park yeri olmadığı için arabayı 15 dakika yürüme mesafesinde bir yere park etmiştim. Ev ise Como’nun tam merkezindeki ana caddeye yakın tarihi bir binanın en üst katındaki teras daireydi. Binanın ana giriş kapısı alt kattaki Valentino mağazası ile masaları sokağa taşmış bir restoranın arasındaydı. Ana kapıdan tam içeri girerken yandaki restoranda ilk masada oturan sakallı genç adam dikkatimi çekti…

Yazının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz….

british couple Bellapais Monastery Wedding Photos Bellapais Monastery Wedding Photos Bellapais Monastery Wedding Photos Bellapais Monastery Wedding Photos bride shoes bride shoes father is helping to Sarah The Bride - North Cyprus North Cyprus Couple Shooting North Cyprus Portrait Shooting North Cyprus Wedding Shooting Bellapais Monastery Wedding Photos Bellapais Monastery Wedding Photos - Ceremony Bellapais Monastery Wedding Photos - Ceremony Bellapais Monastery Wedding Photos - Ceremony Cyprus Bellapais Monastery Wedding Photos - CeremonyNorth Cyprus Bellapais Monastery Wedding Photos - Ceremony North Cyprus Bellapais Monastery Wedding Photos - Ceremony North Cyprus Kyrenia Bellapais Monastery Wedding Photos - Ceremony North Cyprus Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photos - CeremonyNorth Cyprus Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photos - Ceremony North Cyprus Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photos - After Ceremony North Cyprus Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photos Cyprus Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photos-groom Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photos-groom and bride Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photos Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photos Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photography Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photographer Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photo Shooting Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Photo Shooting Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Group Photo Shooting Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Coctail Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Dinner Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Dinner Kyrenia Bellapais Abbey Wedding Dinner Place Kyrenia Bellapais Abbey Wedding - Speaches Kyrenia Bellapais Abbey Wedding - Dinner Speaches Kyrenia Bellapais Abbey Wedding - Dinner Speaches Kyrenia Bellapais Abbey Wedding - Dinner Speaches Kyrenia Bellapais Abbey Wedding - First Dance Kyrenia Bellapais Abbey Wedding - First Dance Bellapais Abbey Wedding - Reception Bellapais Abbey Wedding - ReceptionBellapais Abbey Wedding - Reception Irish Dance Bellapais Abbey Wedding - Irish Dance Bellapais Abbey Wedding - Irish Dance Groom and Bride Bellapais Abbey Wedding - Irish Dance Groom and Bride Bellapais Abbey Wedding - Irish Dance Bride Bellapais Abbey Wedding - After Party Bellapais Abbey Wedding - After Party Photos Bellapais Abbey Wedding - After Party Photos Bellapais Abbey Wedding - After Party Groom Photos Bellapais Abbey Wedding - After Party Guests Photos Bellapais Abbey Wedding - After Party End

…..Bu geçen hafta düğünün çektiğim İrlandalı Jason idi, karşısındaki de eşi Sarah! Yanlarına gittim ve kısa bir şok geçirdikten sonra birbirimize sarıldık. Dünya gerçekten küçük bir yerdi. Ben Türkiye’den İtalya’nın Como kasabasına gelmiştim. Onlar da balayı için İtalya’ya gelmişler ve Como ‘ya da bir saatliğine yemek için uğramışlar ve benim İtalya’daki çiftimin evlerinin önüne oturmuşlardı. Harika bir tesadüf ve unutamayacağım bir anı olarak hafızama kazındı.

Düğün Günü

Sarah’ın annesi ve babası yıllar önce Kıbrıs Girne’de bir yazlık ev almışlar, Zeytinlik mevkiinde. Sarah ‘da bu evde hazırlanmaya başladı arkadaşları ile. Jason’da gene aynı bölgedeki Ship Inn Hotel‘de hazırlanıyordu arkadaşları ile. Her iki hazırlığı da fotoğrafladıktan sonra Jason ve Sarah ile birlikte ufak bir dış çekim için kısa bir Girne turu yaptık. Ardından nikahın kıyılacağı Bellapais Manastırına geçtik. Bellapais düğün fotoğrafları için sıra dışı bir yer. Girne’nin en önemli sembollerinden, belki de en önemlisi. Buradaki nikah töreni de oldukça etkileyici oldu. Ardından tüm davetlileri sarmaşıktan doğal bir tünel olmuş Bellapais Kybele Restoran‘ın girişinde sıralandılar ve çiftimiz buradan geçerek kokteyl alanına geldi.

Uzunca bir kokteyl sonrası düğün resepsiyonun olacağı Abbey House’un bahçesine geçtik. CyprusWeddings’in harika organizasyonu ile güzel bir akşam yemeği sonrası bizi bir sürpriz bekliyordu. Sarah’ın annesi eski bir dansçıydı. Gelin, damat, nedime ve sağdıçlar ile hem Türk hem de evrensel öğeler taşıyan bir koreografi ile harika bir dans gösterisi hazırlamışlardı. Ardından da parti gece sonuna kadar sürdü. Benim için en keyifli anlardan biri coşkulu İrlanda danslarına tanıklık etmek oldu. Gerçekten sıra dışı görüntülerdi.

Sevgili Sarah ve Jason’a sonsuz mutluluklar diliyorum.

 

Düğünün tüm fotoğraflari için:

https://www.ufuksarisen.com/en/sarahjason-cyprus-wedding-slide-show/

Bellapais Manastırı Dugun Fotografları by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın