Ayvalık Cunda Düğün Bilgehan ve Cihan

Bilgehan ve Cihan ‘ın Ayvalık Cunda Düğünü

cunda_dugun

Katıldığımız en sıra dışı düğünlerden biriydi Bilgehan ve Cihan’ın düğünü. Ayvalık Cunda düğün çekimi için fonumuzu oluşturacaktı.  Düğünün konsepti, mekanın doğallığının yanı sıra Cihan’ın Hollanda’da oldukça tanınmış bir fotoğrafçı olması beni ekstradan heyecanlandırmıştı. Sonuçta gerçekten ekstra bir görselliğe tanık olduk ve fotoğrafladık. Ayrıca çok güzel dostlar kazandık. İyi ki beni bulmuşsunuz:)

Cunda manzaraları

cunda bıyıklı beach e hoşgeldiniz cunda bıyıklı beach tesisinden mutfak Düğün Fotoğrafı Cunda damat damatt keyifte cunda da içkili düğün Düğün Öncesi Fotoğrafı gelin hazılıkları başlar cunda da damat fotoğrafı Düğün Fotoğrafı cihan gelin çiçeği gelin ayakkabısını yazar gelin çiçeğiyle photo shooting cunda photo shooting in cunda island cunda sokaklarında gelin Düğün Fotoğrafı Düğün Fotoğrafı gelin çiçekle Düğün Fotoğrafı Ayvalık damat fotoğrafçı cunda adasında aşk ayvalık fotograf cekimi cunda fotograf cekimi gelin damat cekimi Düğün Fotoğrafıcunda sokaklarda Düğün Fotoğrafı Cundadayız Düğün Fotoğrafı Cunda Düğün Fotoğrafı Düğün Fotoğrafı Cunda Plajı gelin damat cundada pozlar cunda Düğün Fotoğrafı Hazırlıklar Düğün Fotoğrafı aile pozları Düğün Fotoğrafı - iskele iskele dugunu Düğün Fotoğrafı Ayvalıkta Düğün Fotoğrafı - fener Düğün Fotoğrafı Balıkesir Düğün eğlencesi cunda plaj dugunu gece eğlencesinden kareler

Nasıl tanıştınız? Amsterdam’da bir öğrenci barında tanıştık, Bilge’nin Amsterdam’da ki ilk haftasıydı Cihan’a yakalandığında:)

Evlenme teklifi nasıl oldu? Aslında çok teklif gibi olmadı, güzel bir çakırkeyiflik anında Cihan Bilge’ye dondu ve ikisinin de bildiği şeyi ilk defa dillendirdi.. “Biz evleneceğiz biliyorsun değil mi?”, Bilge ise “EVET, BILIYORUM” dedi…

Çocukluğunuzdan beri nasıl bir düğün hayal etmiştiniz? Tam bizim ki gibi, deniz kıyısında, piknikle panayır karışımı, rahat, ferah, samimi… sevgi ve sevdiklerimizle dolu bir düğün;)

Gelinlik seçimini nasıl yaptınız? Hayalinizdeki gibi oldu mu? Sade bir gelinlik istiyordum en başından beri, İstanbul’a ailemi görmeye gittiğim bir gün, alışveriş merkezinde gezerken sadece öylesine göz gezdirmek için girdiğim Cevahir AVM’deki Oleg Cassini mağazasından, kimsenin sade diye tercih etmediği o harika gelinliğimi gördüm ve denedim, aynada kendimi gorur görmez ben ve annelerim ağlamaya başladık… ve ilk girdiğim mağazadan ilk gelinliği aldım:)

Gelin makyajınızda hangi renkleri ve hangi güzellik markalarını tercih ettiniz? Neden? Makyaj konusunda pek bilgim olmadığı için kendimi tamamen Icon 34 ajansından Cevahir Özkan Güner’in ellerine bıraktım ki inanılmaz bir is çıkardı. Kendisi biraz muhabbet ettikten sonra nasıl biri olduğumu anlayıp tamamen buna göre sade ve toprak tonlarına kaçan bir makyaj yaptı. MAC markası ile çalışan Cevahir’e tekrar çok teşekkür ederiz

Gelin saçınızı nasıl yaptırdınız? Neden böyle bir model tercih ettiniz? Sacımı da ayni şekilde Icon 34 ajansından Cevahir Özkan Güner ve ekibi hazırladı. Klasik bir model istemediğim için sacımı sadece kısmen toplayıp, renkli lastikli örgülerle kizilderilimsi, hipivari bir sac tasarladı.

Fotoğrafçınızı seçerken nelere dikkat ettiniz ve fotoğrafçınızla birlikte nasıl bir konsept belirlediniz? Her şeyin belli bir harmoni içinde doğal olması çok önemliydi bizim için, Ufuk Sarışen’in evliliğin yanında belgesel ve gezi fotoğrafçısı olması tercihimizde önemli rol oynadı.

Düğün mekanını seçerken nelere dikkat ettiniz? Cunda’nın Patricya Koyunu özellikle seçtik, bakir, elektrik ve yerleşimin olmadığı güzel bir mekan. Düğünden sonra günesin doğusunu dostlarımızla denizin kenarında tatlı bir sohbetle izlemeyi hayal etmiştik, hayalimiz gerçek oldu:)

Sizce düğünün en heyecanlı anları hangi anlardı? İlk iskeleye çıkışımız çok heyecanlıydı, bizi bekleyen yüzlerce dostumuz ve ailemizin arasından geçip iskelenin ucuna geldiğimizde kalbimiz duracak gibi oldu:)

Arkadaşlarınız veya aileniz tarafından size sürprizler yapıldı mı? Bilge’nin annesi düğünde Bilge’ ye saklamış olduğu sut dişini hediye etti.

Balayı için nereyi seçtiniz? Neden? Balayına Cunda adasının hemen karsısında bulunan Midilli adasını tercih ettik ama daha geniş bir zamanda balayı için Tokyo’ya gitmeyi hedefliyoruz.

 

BİLGİLER

Gelin Damat: Bilgehan Aksoy 27, Cihan Turhan 28

Gelin/Damat meslek: Fotoğrafçı – Gelin Psikolog

Düğün mekanı: Bıyıklı Beach Cunda Adası

Organizasyon firması: Kendimiz =)

Gelinlik: Oleg Cassini

Damatlık: Bildiğimiz anlamda bir damatlık giymedim. Beyaz keten gömlek ve keten pantolon giydim sadece.

Gelin ayakkabısı: İstanbul Nişantaşı’nda kendi ayakkabılarını yapan Nazaryan mağazasında yaptırdık.

Damat ayakkabısı: Damat ayakkabımı almayı unuttuğum için düğünden bir gün önce Ayvalik’ta bir mağazadan aldım, markası neydi hiç bilmiyorum.

Gelin saç: Cevahir Özkan Güner- Icon 34

Makyaj: Cevahir Özkan Güner – Icon 34

Düğün Fotoğraf: Ufuk Sarisen

Müzik: Eren Dutlu

Çiçek : Ayvalık mimoza çiçekçilik

Pasta: Yoktu, onun yerine Fafo ve Engin ablanın muhteşem tatlısı tahinli sigara böreği vardı.

Balayı: Midilli Adası (Yunanistan)

RELATED POSTS

Yorum yapın