Ankara Ayone Ciftligi Dugun Fotograflari

Sevgi ve Tiago’nun Almanya-Portekiz ve Türkiye üçgenindeki düğün hikayesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Kendileri Almanya’da yaşayan bir çift. Ayrıca Tiago Portekiz, Sevgi de Türkiyeli. Dolayısıyla düğünlerini de Ankara’da yapmaya karar vermişler. Bana i̇lk olarak gönderdikleri emailde “Kreatif ve özgün bir fotoğraf sanatçısı ile çalışmak istiyoruz ve mümkünse İngilizce/Portekizce bilen” yazıyordu. “Ankara Ayone Ciftligi Dugun Fotograflari” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Açıkçası ne istediklerini bilen bir çift olmaları çok hoşuma gitmişti. Sonrasında yaptığımız online toplantıda da bu daha da netleşti. Sonuçta tamamen belgesel fotoğraflar istiyorlardı ve kreatif olarak beni serbest bırakıyorlardı. Özellikle bu yaklaşım beni gerçekten çok rahatlatan ve heyecanlandıran bir tutum. Sanırım bu sayede de çok keyif aldığım, verimli bir çekim oldu. Bu arada çok kısa süre de olsa bir dış çekim yaptık nikah ve resepsiyon arasında. 

İlk olarak Sevgi ve Tiago ile Ankara’da Hotel Monec’de kaldıkları odada buluştum. Her ikisi de gerçekten çok tatlı insanlardı. Burada otelden ayrılışlarına kadar yaşananları etraflıca fotoğraflama imkanım oldu. Ardından bazı misafir ve akrabalar ile birlikte düğün mekanına doğru yola çıktık.

Ayone Çiftliği

Düğün Ankara Beynam Ormanlarındaki Ayone Çiftliği’nde olacaktı. Burası Şef Aybige Erişen’in 80 dönümlük aile çiftliğinde yer alan bir restoran. Ayrıca kendi yetiştirdikleri ürünlere göre mevsimsel olarak değişen harika menüleri var. Bir de kış bahçesi tarzındaki kapalı alanı ve bahçesi ile gerçekten keyifli bir atmosfer yaratmışlar. Çiftlikte ailenin de yaşadığı evi bize hazırlık için tahsis etmişlerdi. Bu keyifli alanda Sevgi, kuzeni ve annesi hazırlandı. Bir taraftan da Tiago ve birkaç arkadaşı da kokteyl, yemek ve nikah alanında bazı ufak dokunuşlar yapıyorlardı.

Nikah alanı çiftlik atmosferini yansıtacak şekilde tasarlanmıştı. Ayrıca davetlilerin oturması için saman balyaları yerleştirililmişti. Önce davetliler ile birlikte Tiago nikah alanına giriş yaptı. Ardından babasının kolunda hazırlık evinden çıkan Sevgi görüldü. Sonra nikaha alanına doğru giden yolun yarısında Sevgi’nin babası kızını, Tiago’nun babasına teslim etti. Ardından davetlilerin alkışları eşliğinde yaklaşık 1 saat süren nikah töreni başladı. Çiftin birbirlerine verdikleri söz, aile ve arkadaşların konuşmaları hem eğlenceli hem de çok duygusal anlar yaşattı herkese. 

Ayone’de Düğün Gecesi

Sonra hep beraber kokteyle alanına geçtik. Burada harika bir jazz band konser verdi. Bu arada çiftlik içinde ufak bir fotoğraf çekimi yaptık çiftimizle. Ardından da tüm davetliler ile dev bir grup çekimi gerçekleştirdik. Klasikleşmişten farklı olarak çiçek atma töreni kokteylin sonunda yapıldı.

Nihayetinde akşam yemeği için ağaçların altında, çimenin ve toprağın üstüne yerleştirilmiş masalarına geçti davetliler. Ne mutlu ki burası gerçekten tam Sevgi ve Tiago’nun bana aktardığı hayallerindeki yere dönüşmüştü. Özellikle sade ve işlevsel bir masa düzeni, harika yemekler ve içkiler ile harmanlanmıştı. Her şeyin ötesinde, Türk ve Portekizli iki taraf harika bir şekilde kaynaşmıştı. Sonuçta başta çift olmak üzere herkes çok eğlendi. Pasta kesildi, oyunlar oynandı, danslar edildi. Gece en sonunda da saat 2’ye doğru harika anılar biriktirmiş olarak vedalaştım herkes ile.

Sevgili Sevgi ve Tiago, sizlere sonsuz mutluluklar diliyorum. Bana güvendiğiniz ve seçtiğiniz için tek kelimeyle minnettarım. Sevgi’nin fotoğrafları teslim ettikten sonra bana yolladığı mesaj ile bu yazıyı sonlandırmak istiyorum. “Kaç kişiden duydum Ufuk her zaman her yerdeydi diye. İnanılmaz güzeller, O kadar çok gerçek an yaratmışsın ki!”

Ankara Ayone Ciftligi Dugun Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın