Amerika New York’ta Turk Dugunu Fotograflari

Sevgili gazeteci yazar arkadaşım Aslı Pelit New York’tan bana mesaj atıp düğün günü fotoğraflarını çekmek için uygunluğumu sorduğunda sevinçten havalara uçtuğumu söyleyebilirim. Hem Aslı ve Jonathan mutluluğu, hem de New York’ta fotoğraf çekmenin keyfi bir araya gelecekti.

Yazının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Aslı ile yıllar önce Rio De Jenerio’da tanışmıştım. O zamanlar TRT’de yaptığı Latin Amerika Futbol programı “10’ların Kıtası” nı hazırlayıp, sunuyor. futbol bilgisi, sempatikliği, İspanyolca ve Portekizce ye hakimiyeti ile herkesi kendisine hayran bırakıyordu. Ben de Atlas dergisi için iki ayrı Brezilya konusu hazırlıyordum ve Arjantin Brezilya arası mekik dokuyan Aslı ile Rio’da bulunmuştum. Kısa bir sohbet ve bir akşam yemeği sonrası bana demişti ki: Bir gün evlenirsem düğün fotoğraflarımı senin çekmeni istiyorum.

Bu buluşmadan tam 9 yıl sonra Aslı bir gün bana Linkedln üzerinden mesaj yolladı. Güney Amerika’dan ayrılmış, gazetecilik okuduğu New York’a geri dönmüştü. Mesleğini New York’ta yapmaya başlamış ve Jonathan ile tanışmıştı. Özetle bana düğün fotoğraflarını çekmek için New York’a gelip gelemeyeceğimi soruyordu. O anda ikimiz de “ya hatırlıyor musun” diye başlayan cümleyi aklımıza getirdik ve yazdık. Bunu 9 yıl önce konuşmuştuk:) Cevabı düşünmedim bile “elbette geliyorum”.

Düğün Günü

Düğün sabahı, Aslı ve Jonathan’ın Brooklyn’de golden retrieverları ile birlikte yaşadıkları evlerine gittiğimde oldukça sakin ve telaşsız bir şekilde karşıladılar beni. Saç ve makyajı yapacak olan Aslı’nın arkadaşı Mako ile Aslı’nın oturacağı yeri netleştirdikten sonra arkadaşları ve annesi ile birlikte güle oynaya bir sabah geçirdik.

Aslı ve Jonathan hazır olduğunda dış çekim için dışardaydık. Yaklaşık 2 saat gibi oldukça yeterli bir zaman vardı dış çekim için. İlk olarak ikonik Manhattan Bridge manzarası ile meşhur Dumbo’ya gittik. Burası turistlerin kırmızı tuğlalı iki bina arasından yükselen köprü manzarasında fotoğraf çektirdikleri New York’un sembolik yerlerinden biri. İkisi de o kadar eğlendi ki tüm çekim boyunca bu da eğlenceli fotoğraflar çıkmasını sağladı. Ardından tüm Manhattan ve Brooklyn Bridge’ı karşıdan gören Bridge Park ve Pebble Beach’e gittik. Buradaki noktaları önceki günlerde keşfetmiştim dolayısı ile çok hızlıydık ve ilave bir lokasyona daha gitme şansımız oldu. Brooklyn’de geçen filmlerde gördüğümüz meşhur merdivenli kapıları olan evlerin olduğu sokaklarda son çekimimizi gerçeklerştirdik.

Turks Inn’deyiz

Nikah töreni, düğün yemeği ve parti Brooklyn’deki Turks Inn’de olacaktı. Burası hem modern hem de klasik Türk detayları ile süslü bir mekan. Önce binanın hemen yanındaki renkli duvarda grup çekimleri yaptık. Ardından nikah töreni için Turks Inn’in teras katına çıktık. Burada harika bir Musevi nikahı gerçekleşti. Ben Yahudilerin coşkulu törenlerine ve eğlence anlayışına bayılıyorum. Bu tören de bunun güzel bir örneği oldu. Fotoğraf adına en çok sevindiğim şeylerden biri, Musevi törenlerinde yakalaması güç olan bardak kırma törenini tam karşıdan çekebilmem oldu diyebilirim:)

Nikah ve yemek sonrası mekanın club kısmına geçildi. Burada dans ve konuşmalar bir süre sonra yerini daha çılgın danslara bıraktı:) Düğünün en özel kısımlarından bir neredeyse tüm paydaşların çiftin arkadaşı olmasıydı; ben, saç makyaj, gelin buketi, DJ gibi. Hem çalışıp hem de eğlendik akşam 22:30’a kadar.

I love New York

Bu çekim sayesinde New York’ta yaklaşık bir hafta geçirdim ve bir turist olarak yapılabilecek tüm aktiviteleri de yaptım diyebilirim. Özgürlük Anıtı’dan, 5. cadde’ya, Brooklyn Bridge’den Central Park’a gidebildiğim her yere gittim. Brooklyn Nets ve Charlotte Hornets NBA sezon maçına gidip Durant ve Hyden’ı canlı izleyebildim. Eski arkadaşlarımla buluşup, hasret giderdim, B&H ile de öyle:) Dolu dolu bir New York turu yaptım diyebilirim. Ayrıca orada yaşayan eski çiftlerimden biri ile de harika bir aile çekimi gerçekleştirdik.

New York gerçekten Dünyanın merkezindesin gibi hissettiren bir şehir. Bu gerçekten ilginç bir duygu. Bugüne kadar gördüğüm harika şehirler oldu ama çoğunu bir daha görmesem aklım kalmayacak ancak New York için bu öyle değil. En kısa sürede tekrar orada olacağım. Sevgili Aslı ve Jonathan harika bir çift oldunuz. Sizin adınıza çok mutluyum. Sonsuz mutluluklar diliyorum. Çok teşekkürler.

Amerika New York’ta Turk Dugunu Fotograflari by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın