Adana Dugun Cekimi

Emma ve Hady destinasyon dugunleri için Türkiye’yi seçen Beyrut, Lübnanlı bir çift. Lokasyon olarak da pek de duymaya alışık olmadığımız, benim çok sevdiğim bir şehri seçmişler; Adana’yı. “Adana Dugun Cekimi” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Aslında önce tüm düğünü fotoğraflamak idi planımız ancak daha sonra çift fikir değiştirip düğünün ertesi günü sadece bir dış çekim yaptırmak istediler. Aile arasında otelde yapılan ufak çaplı bir nikah merasimi yapmışlardı. Önce Mersin’de yaşayan sevgili Emre Nesli ile birlikte çekim için çiftin konakladığı Sheraton Adana’da buluştuk. Elbette tanışma sonrası merak edilen soruyu sordum: Neden Adana?

Aslında Adana ile geçmişten gelen bir bağları olduğunu düşünmüştüm. Akrabalar buralı olmalıydı, ya da daha önce tatil veya iş için gelmiş ve çok sevmiş olmalılardı. Cevap ise bunların hiç biriydi. Türkiye ile ilgili araştırma yaparken fiyat performans olarak buradaki otelleri mantıklı bulmuşlar ve internetten de şehri incelediklerinde pozitif bir izlenimine kapılmışlar. Gerçekten şehre geldiklerinde de çok beğenmişler.

Beyrut’tan Seyhan’a

Aslında lobideki bu tanışma faslı uzunca bir muhabbete dönüştü ve artık çekime gidelim diye maalesef kısa kesmek zorunda kaldık. Ancak yürüyerek yaptığımız bu şehir turu sayesinde ara ara konuşma fırsatı bulduk gene de. İkisi de öğretmenlik yapıyorlar. Lübnan’daki ekonomik kriz yüzünden devlet banka hesaplarına el koyunca oldukça güçlük çekmişler. Bütün bu koşullar altında evlenmek için ülkemize gelmişler.

Önce çekim için ilk durağımız Seyhan nehri üzerindeki Taşköprü oldu. Fonda ise muhteşem 6 minareli Sabancı Merkez Cami ve palmiyeler vardı. Ardından nehir kenarındaki parklardan birine saptık. Oradan da Kazancılar Çarşısına doğru yürüdük. Yolda gördüğümüz oto yıkamacının ters ışıkta yarattığı su zerrelerini kullandık. Hem biraz serinledik hem de eğlendik. Son durağımız ise Ulu Cami külliyesi oldu. Finali de çaylarımızı yudumlayarak gerçekleştirdik.

Sevgii Emma ve Hady’ye sonsuz mutluluklar diliyoruz.

Adana Dugun Cekimi by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın