Kıbrıs Düğün Fotoğrafçısı

This post is also available in: enEnglish (İngilizce)

Kuzey Kıbrıs Düğün Çekimleri

Düğün hazırlıklarınız muhtemelen başladı ve sıra fotoğrafçı aramaya geldi. İnternette dolaşırken bana rastladınız. Hadi hayırlısı muhtemelen bir yerlerden tanışıyoruzdur zaten, malum ada küçük:) Kıbrıs’taki bir çok arkadaşıma yardımcı oldum bugüne kadar fotoğraf ve video çekimleri için. O kadar çok dost biriktirmişim ki orada sağ olsunlar yaz döneminde arkadaş olarak düğünlere katılmaya başladım. Kıbrıslılar çok iyi bilir yaz geceleri düğünden düğününe gezilir Kıbrıs’ta. Ben de son yıllarda aynı durumdayım inanın, bazılarının fotoğraflarını çekiyor bazılarının da tebrik kuyruğuna katılıyorum:) İstanbul’dan gelirken de mutlaka buradan bir ihtiyaçları varsa alıyor götürüyorum. Her fırsatta Kıbrıs’a kaçmamın en büyük sebebi oradaki dostluğu arkadaşlığı iletişimi maalesef Türkiye’de kaybetmiş olmamız.

Aslına bakarsanız dünyanın her yerinde fotoğraf çekiyorum, her türlü insanla karşılaşıyorum ama rahatlıkla söyleyebilirim ki Kıbrıslılar gibi düzgün insanların çok fazla olduğu başka bir yer görmedim. Biliyorum çoğu Kıbrıslı da bunun farkında değil, diyorlar ki “hiç de öyle değil, burada da iyisi kötüsü var”. Mutlaka öyle ama iyilerin oranı hala çok fazla inanın.

Kıbrıslı dostlarıma bu sebepten dolayı biraz torpil geçiyorum doğrusu, ekstradan bir enerji geliyor Kıbrıs düğün fotoğrafçısı kimliğime büründüğümde. Bir de Kıbrıs adetleri, şık bayanlar ve bayların fazlalığı, insanların dış görünüşüne de ciddi önem vermesi Kıbrıs düğün fotoğraflarının gücünü arttırıyor. Ayrıca dünyanın en güzel fonları da Kıbrıs’ta gerçekten. Nefis deniz manzaraları, keşfedilmemiş bohem atmosferli köyler, yeşillikler, dağlar, tarihi yapılar, bozkırlar, harika kumsallar ne ararsanız adada mevcut. Tek dezavantajı yazın aşırı sıcak hava, ama ona da formüllerimiz mevcut elbette. Ayrıca Kıbrıslı bir çok çiftimi Türkiye’de de çekiyorum, İstanbul’da, Ege’de, Anadolu’da da harika fonlar mevcut malum.

Düğününüzle ilgili sizlere yardımcı olabilmem, düğün planlarınızla ilgili naçizane tavsiyelerde bulunabilmem için benimle iletişime geçerseniz sevinirim. Eğer Kıbrıs’taysam yüz yüze, değilsem Skype veya telefon ile sohbet ederiz. Bu arada Kıbrıs ile ilgili bloğumu ve portfolyomu inceleyebilirsiniz. Kıbrıs düğün videoları için de sizlere yardımcı olmaktan mutlu olurum. Sevgilerimle…

Kıbrıs Düğün Fotoğrafçısı Ufuk Sarışen

Not: Kıbrıs Hikayem nasıl başladı? buradan okuyabilirsiniz.

Yorum - Comment

%d blogcu bunu beğendi: