Amerikali Ciftin Istanbul Tatili

Samantha’dan aldığım mesaj şu şekildeydi: “Jon ve ben Türkiye’deki birlikteliğimizin 15. yıldönümünü kutlayacağız. İstanbul’da biriktireceğimiz hatıraları yakalamanı çok isteriz!”. Aslında bunun dışında pek bir şey de konuşamadık diğer çekimlerimin aksine. Çünkü mesajı yolladıkları gün Indiana Amerika’dan uçağa bindiler ve iki gün sonra da İstanbul’da çekimdeydik. Yaklaşık 2 saatimiz vardı çekim için. Çünkü yoğun bir programları vardı. “Amerikali Ciftin Istanbul Tatili” yazısının devamını fotoğrafların altında bulabilirsiniz…

Samantha ve Jonathan Hagia Sofia Mansions Istanbul’da kalıyorlardı. Onlara yakın olması sebebi ile Eminönü sahilde Karaköy İskelesinin yakınlarında buluştuk. Buz gibi bir akşamüstü saati idi. Ne mutlu ki onlar da günlük kıyafetleri ve montları ile gelmişlerdi ve bu hem onları hem de beni rahatlatmıştı. Önce deniz kenarı çekimleri ile başladık. Martılara simit atıp onları çekmeye çalıştık ama pek ilgilenmediler. Normal şartlarda martılar bu fırsatı kaçırmaz ancak onlar da soğuktan kendilerini korumaya geçmişlerdi.

Kar Fırtınası

Galata Köprüsüne doğru yürürken birden kar ve tipi başladı. Yeni Cami fonunda benim çok sevdiğim bir kar fotoğrafı çektik önce. Ardından köprüde, balık ekmek satan teknelerin önünde fotoğraflar çektik. Yağan kara rağmen çiftin neşesi ve mutluluğu fotoğraflara yansıyordu. Bayılıyorum böyle pozitif insanlara.

Sonraki durağımız ise Mimar Sinan’ın muhteşem ustalık eseri Süleymaniye Camii idi. Caminin iç avlusunda ve sıra dışı manzaralı bahçesinde bolca fotoğraflar çektik. Buradaki renkler sıra dışıydı gerçekten. Uzaklarda kararan gökyüzü siyahtan griye ve beyaza dönen bulutlar kar fırtınasının yaklaşmakta olduğunu haber veriyordu. Bu arada mucizevi bir şekilde çiftin üzerine de güneş ışığı yansıyordu. Bu ışığı herhalde bir daha bulmam mümkün değil. Çok şanslıydık gerçekten.

Sevgili Samantha ve Jonathan a beraberliklerinin 15. yılında mutluluklar diliyorum. Umarım diğer yıldönümü kutlamalarınızda da görüşürüz. Sevgilerimle. 

Amerikali Ciftin Istanbul Tatili by Ufuk Sarisen

RELATED POSTS

Yorum yapın