Ailenizle Bir Gün Fotoğraf ve Video Çekimi

This post is also available in: enEnglish (İngilizce)

Sevgili Arkadaşlar Merhaba,

Umarım iyisinizdir ve keyifler yerindedir.

Sadece 2014 öncesinde düğün fotoğraf veya kısa filmlerini çektiğim tüm çiftlerim için geçerli olan bir çekim içeriği hazırladım. Aile hayatlarınızdan günlük bir kesiti fotoğraflıyor ya da kısa filmini çekiyorum. Bunu dışarıya açmayıp sadece tanıdığım çiftler ile yapmamın sebebi daha samimi bir işin çıkacak olması. Nasıl olsa artık yabancı değiliz:)

Bu, yurt dışında çok güzel örnekleri olan ancak bizde henüz hiç benzeri olmayan bir çekim türü. “Hayatınızdan bir günün kesiti” aslında. Bu kesitin belgesel, doğal ve yaratıcı bir dille anlatılması. Bunu fotoğraf dalını geçenlerde yurt dışında tanıştığım İtalyan kökenli Meksikalı bir fotoğrafçıda gördüm ve çok etkilendim. Denis Berti’nin örnekleri aslında ne tarz bir çekim olacağını anlatır nitelikte.

Family photo sample 1

Family photo sample 2

Family photo sample 3

Family photo sample 4

Video tarafında da kurgu bu mantıkta olacak gibi: Video sample

“Ailenizle bir gün” çekimi için bazı kurallar söz konusu olacak:

  1. Bu bir portre çekim ya da pozlu çekim olmayacak.
  2. Çekimde bir çift olarak sadece siz olmayacaksınız. Çocuklarınız, ya da sizin anne, babalar, diğer aile fertleri veya başka bir çift arkadaşınız vb. olabilir.
  3. Birlikte bir konsept belirleyeceğiz. Örneğin şehir turu, piknik, plaj vb.
  4. Çekimler Haziran-Eylül arası İzmir-Çeşme’de yapılacak. Sonrasında da İzmir, İstanbul, KKTC veya sizin şehriniz, ülkenizde olabilecektir.
  5. Tarihi karşılıklı konuşacağız.
  6. Çekim süresi konsepte bağlı olarak 2-4 saat arası olabilir.
  7. Fotoğraf çekim ücreti 1000 TL (2016 için ve daha önce düğününü çektiğim çiftler için geçerli. Eş, dost akrabalarınız için geçerli değildir)
  8. Kısa film çekim ücreti 1000 TL (2016 için ve daha önce düğününü çektiğim çiftler için geçerli. Eş, dost akrabalarınız için geçerli değildir)

Tekrar görüşmek ve sizin hayatınızdan bir kesiti belgeleyebilmek heyecanıyla; sevgiler, selamlar.

 

Ufuk Sarışen

[email protected]

05327152789

%d blogcu bunu beğendi: